Prosím, vyčkejte. . .
Date added: 08/22/2012 Smaragdy v Nail Artu

SMARAGDY V NAIL ARTUSmaragdy patrí mezi nejvzácnejší drahokamy. Díky jejich hluboké zelené zbarvení a nádhernou zár si je oblíbila egyptská královna Kleopatra, která dodnes vzorem péce o zevnejšek.

Pro její krásu nebylo nic príliš drahé ci nedostupné. A totéz platí i pro módní zdobení nehtu. Mistr Ruska v modelázi nehtu a certifikovaný školitel znacky KODI Professional SERGEY LAVRUKHIN rád experimentuje a pouzívá ke zdobení nehtu krome nejruznejších zdobicích prvku také drahokamy a polodrahokamy.

Tentokrát objevil v klenotnictví smaragdy ve tvaru jemných lístecku, které upevnil na nehty a šikovne dozdobil. Vznikl tak elegantní nail art, který se hodí i pro ty nejhonosnejší spolecenské prílezitosti.

 


 

Postup

Pruhledným akrylem Perfect Clear vymodelujeme tenký podklad a kamuflázním akrylem Peach nehtové luzko.

Sergey pripravil prírodní nehty k modelázi a vydezinfikoval ruce. Pilníkem Machaon (hrubost 180/180) zmatnil nehtovou ploténku, nehty odvlhcil a odmastil prípravkem Nail Fresher. Následne nasadil šablony Stiletto znacky KODI Professional. Pruhledným akrylem KODI Clear vymodeloval tenký podklad a opatrne odstranil šablony. Na nehtovou ploténku aplikoval bezkyselinový prípravek Ultrabond a kamuflázním akrylem Peach broskvového odstínu prodlouzil nehtové luzko.

 


 

Barevnými akryly KODI professional odstínujeme volný okraj. Tmave zeleným akrylem s glitry G-14 KODI Professional Sergey zvýraznil prodlouzené nehtové luzko, spodní hranici roztáhnul doztracena smerem ke špicce nehtu.

Volný okraj od špicky smerem k lince úsmevu odstínoval zlatým akrylem s glitry G-12. Na místo spojení dvou odstínu aplikoval nazloutlou holografickou slídu.

 


 

Pruhledným akrylem KODI Clear vymodelujeme nehty ve tvaru Stiletto. Pruhledným akrylem KODI Clear vymodeloval nehty ve tvaru Stilet. Pruhledný akryl aplikoval jenom na volný okraj nehtu, kamuflázní akryl nechal nepotazený.

Pockal, az akryl ztvrdne a následne nehty opiloval.

 


 

Upevníme na nehty kameny – smaragdy ve tvaru lístecku. V dalším kroku Sergey upevnil kameny na nehty. Spodní cást kamínku-lístecku není plochá, proto napred bruskou s menším nástavcem provrtal uprostred nehtu prohloubení stejného tvaru. Do nej pak umístil kameny a pripevnil je pruhledným akrylem.

Snazil se, aby kameny byly presne uprostred nehtu.

 


 

Pastelovým jemne zeleným akrylem L-16 KODI Professional vymodelujeme stylizované listy a cásti kvetu technikou 3D zdobení.Pastelovým jemne zeleným akrylem L-16 KODI Professional vymodeloval stylizované listy a cásti kvetu technikou 3D zdobení. „Akryly KODI Professional jsou mnohem plastictejší nez materiály jiných znacek, coz umoznuje déle s nimi pracovat a vytváret mnohem zajímavejší efekty. Je to dané jednak tím, ze obsahují více plastifikátoru, a jednak tím, ze se ke 3D zdobení pouzívá speciálne rozpracovaný pruhledný monomer, který také zpomaluje reakci polymerizace akrylu a dodává jim tzv. gumovitost," vysvetlil Sergey.

 


 

Zelené lístky dozdobíme bílými vlnkami, vymodelovanými také technikou 3D bílým akrylem White KODI Professional. Aplikujeme kamínky Swarovski.Zelené lístky Sergey dozdobil bílými vlnkami, vymodelovanými také technikou 3D bílým akrylem White KODI Professional. Cást nehtu bez 3D elementu prelakoval vrchním bezvýpotkovým leskem Qf2 a nechal vytvrdit v UV lampe 3 minuty. Doprostred stylizovaných kvetin aplikoval malé zlaté kulicky a nakonec design dozdobil drobnými duhovými kamínky Swarovski.

Na kutikulu nanesl olejícek.

 


 Pripravila: Mgr. Veronika Vitkovskaya

Nail art a postup: Sergey Lavrukhin

Foto: Unique Style s.r.o.