Prosím, vyčkejte. . .
Date added: 08/22/2012 Sametové pohlazení

image05Mohlo by se zdát, ze v nail artu se uz nic nového vymyslet nedá. Tím vetším prekvapením bylo objevení nové metody zdobení nehtu speciálním nástrojem flockaider od znacky Velena – KODI Professional. Jde modeláz nehtu s neobvyklým sametove hebkým povrchem.

Potrebujete k tomu jiz zmínený nástroj flockaider a samet príslušné barvy. Touto technologií muzete vytváret celoplošne sametové nehty ruzných odstínu a také nejruznejší designy – floristické, abstraktní atd. Mistr Ruska v modelázi nehtu a certifikovaný školitel znacky KODI Professional SERGEY LAVRUKHIN pripravil postup na elegantní sametový design v oblíbené cervené barve, doplnený velkými kamínky Swarovski.

 


Postup

Pruhledným akrylem Perfect Clear vymodelujeme tenký podklad a kamuflázním akrylem Peach nehtové luzko.

Jako obvykle Sergey pripravil prírodní nehty k modelázi – vydezinfikoval ruce a provedl suchou manikúru. Jemnejším pilníkem Machaon (hrubost 180/180) zmatnil nehtovou ploténku, odvlhcil ji a odmastil prípravkem Nail Fresher. Nastavil delší šablony stiletto znacky KODI Professional. Pruhledným akrylem KODI Clear vymodeloval tenký podklad, pak odstranil šablony a podklad spincoval. „Podlozka by mela být opravdu tenká, abyste mohli nehet porádne spincovat. Silnejší podlozka vám to neumozní a navíc nehet muze prasknout," upresnil Sergey. Pak na nehtovou ploténku aplikoval bezkyselinový prípravek Ultrabond znacky KODI Professional a broskvovým kamuflázním akrylem Peach prodlouzil nehtové luzko do špicatejšího tvaru.


Barevnými akryly KODI professional odstínujeme volný okraj.

Pruhledný volný okraj Sergey vystínoval cerveným akrylem L-1 znacky KODI Professional. „Pri práci s flockaiderem doporucuji vytvorit podklad stejného odstínu jako vybraný samet. Z padesáti nabízených odstínu sametu jsem vybral cervený a nehty jsem vystínoval stejnou barvou. Pro zabarvení podkladu muzete pouzít jakoukoliv technologii. Muze to být barevný akryl, barevný gel, barevný gel lak, akrylová barva nebo dokonce obycejný barevný lak na nehty," vysvetlil.

 


Pruhledným akrylem KODI Clear vymodelujeme nehty ve tvaru Stiletto. Upevníme na nehty kameny Swarovski - Rivoli.

Pruhledným akrylem KODI Clear pak vymodeloval nehty ve tvaru stilett. Nechal je zaschnout a ješte jednou je spincoval. Následne vypiloval nehty do pozadovaného tvaru. „Abyste zvýraznili hebkost a matný vzhled sametu, muzete na nehty aplikovat vetší kamínky Swarovski stejného odstínu. Vyvrtejte proto bruskou díru na špicce prodlouzeného luzka a upevnete tam kamínek," dodal Sergey.

 


Na pripravený povrch pomoci flockaideru VELENA naneseme cervený samet a necháme vytvrdit v lampe.

Na záver Sergey vytvoril sametový povrch pomocí speciálního nástroje flockaider Velena – KODI Professional. „Princip fungování flockaideru spocívá v orientování polarizovaných vláken pusobením elektrostatického pole, ve kterém se pohybují, a jejich následné prilepení na pripravený povrch. Vlákna se postaví tesne vedle sebe na nehet, címz vznikne sametový povrch. Muzete vytváret celosametové nehty, stejne jako nejruznejší vzory. Je to velice rychlá a efektní metoda zdobení nehtu. Celá procedura nanášení sametového povrchu trvá asi pul minuty," vysvetlil Sergey. Potom potrel povrch nehtu bezvýpotkovým finish gelem QF2 a následne nastríkal sametová vlákna cervené barvy. Nehty nechal vytvrdit v UV lampe 3 minuty. Mezitím kartáckem vycistil flockaider a schoval ho zpátky do kufríku.

 


Pripravila: Mgr. Veronika Vitkovskaya

Nail art a postup: Sergey Lavrukhin

Foto: Unique Style s.r.o.