Prosím, vyčkejte. . .
Date added: 08/14/2012 Novinové nehty II. + (foto)návod | Pro slečny

I když novinové nehty a způsob jak je vytvořit už z mého blogu dávno znáte, rozhodla jsem se udělat nový fotonávod, jak jdou novinové nehty udělat trošku jinak (těch způsobů je doopravdy hodně) a taky bych Vám ráda objasnila přesnější a detailnější návod. Je to kvůli tomu, že u toho minulého fotonávodu jste mi psali, že mnohým z vás to stále nejde a nevíte, čím to může být. Vyzkoušela jsem doopravdy hodně způsobů s různými materiály, a tady je pár tipů, jak novinové nehty dělám já.

Co budeš potřebovat:

Vlastně se to skoro neliší od klasických novinových nehtů, s tím rozdílem, že budeš navíc potřebovat lepicí pásku. Tentokrát jsem zvolila noviny v podobě francouzské manikúry, tedy nejde o to použít je na celý nehet, ale pouze na konečky nehtů.

Budeš tedy potřebovat lepící pásku, noviny (ale ne ty tisknuté na křídovém, lesklém papíře), alkohol (líh, vodka) – čím víceprocentnější, tím lepší, lak ve světlé barvě (na konkrétním odstínu už tolik nezáleží) a průhledný lak.

Krok 1

Protože se jedná o francouzskou manikúru, potřebujeme špičku nehtu oddělit od zbytku. Na to jsem použila obyčejnou lepící pásku, ale samozřejmě můžeš použít spešl pásky na tuto manikúru.

Krok 2

Volnou špičku nehtu jsem nalakovala světle růžovým lakem, můžeš ale použít i fialový, modrý, zelený nebo lososový – záleží čistě na tobě, je ale důležité použít světlejší barvu, aby písmenka z novin pěkně vynikla.

Krok 3

Lak nech pořádně zaschnout a poté si k ruce vezmi nějakou malinkou nádobku, do které si nalij alkohol a ponoř do něj nehet…

Krok 4

… a ihned poté k nehtu přimáčkni kus novin, který si můžeš předem vystřihnout.

 

Krok 5

Pořádně noviny přimáčkni, pokud se ti papír zdá málo namočený, klidně nehet i s papírem ponoř znovu do alkoholu. Po pár vteřinách můžeš noviny sundat

Krok 6

Sundej lepící pásku a nehet přelakuj průhledným lakem.

Jde o poměrně jednoduchou práci, ale stejně se ne vždy může povést. Proč se ti novinové nehty nemusí povést?

Kvůli špatně zaschlému laku – je důležité nechat lak předtím, než použiješ kus novin nechat pořádně uschnout.

Kvůli špatně zvoleným novinám – nejlepší jsou noviny s klasickým černým písmem na bílém pozadí. Mě se to nikdy nepodařilo s tím lesklým, křídovým papírem, ideální jsou noviny matné.

Kvůli alkoholu – čím víc procent, tím lépe. Na tenhle fotonávod jsem použila vodku, která má obsah 37,5%.