Prosím, vyčkejte. . .
Date added: 08/14/2012 Mřížkované nehty + (foto)návod | Pro slečny

Protože jste tu za posledních pár měsíců nemohli spatřit žádný fotonávod na nehty, rozhodla jsem se Vám to vynahradit hned dvěma po sobě jdoucími fotonávody – jeden už tu je – konkrétně ten na alobalovou manikúru a dneska přihazuji ještě jeden, na který jsem narazila na jedné fotce a ohromně se mi to líbilo, takže se chci o tenhle nápad s Vámi podělit. Jde o něco docela jednoduchého, nepotřebujete na to nic extra speciálního, co byste museli dlouze shánět, jen je to trošku pracnější, takže určitě ne každému se do toho bude chtít.

Co budeš potřebovat:

Vyber si dva laky, barevně odlišné, nejlépe kontrastní s barvami, jejichž kombinace se ti líbí.

Připrav si k ruce izolepu, klasickou průhlednou, stačí ta obyčejná malinká. Nemusíš nakupovat žádné zásoby.Také si k ní vezmi nůžky, abys ji měla čím nastříhat.

A na konec by bylo dobré použít průhledný lak, kterým vše zafixuješ.

Krok 1

Nehet nalakuj vybranou barvou laku. Já zvolila růžový (s černými proužky).

Krok 2

Poté si připrav něco, kam můžeš dočasně nalepit kus izolepy a nalakovat ho lakem v barvě, kterou chceš, aby proužky na nehtu měly. Samozřejmě můžeš kus lepící pásky lakem nalakovat hned a nikam nic nelepit, je to určitě jednodušší, ale já se naučila nalepit si kousek pásky někam na lesklý povrch (tentokrát na obal očních stínů), aby šla páska bez problému dolů, mně osobně se tak zkrátka lépe pracuje.

Krok 3

Nalakovanou izolepu nech pořádně zaschnout, abys barvu potom dotekem nenarušila. Poté můžeš vzít nůžky a opatrně se snažit stříhat jeden proužek za druhým a nalepit ho na nehet.

Krok 4

Pokud bude proužek delší než nehet, nic se neděje – vezmi nůžky a odstávající kousek odstřihni.

Krok 5

Postupně takhle nalep více proužků, můžeš si zvolit směr, kterým chceš aby proužky šly – já udělala klasickou mřížkovanou podobu.

Pokud ti celá manikúra přijde moc pracná, můžeš si nehty nalakovat růžovou a poté pouze na jednom prstu (na prsteníčku) udělat mřízky – jen jako ozdobu, i to vypadá pěkně.